BAYRAMÖREN PREFABRİK Ev denilince aklımıza bahçe evleri deprem evleri gelmektedir aslında prefabrik evler dünya standartlarında uretildiginde 4 mevsim rahatlıkla yaşanacak yaşam evleridir. Prefabrik evler de kendi arasında arasında kullanılan malzemelere göre sınıflandırılabilir dünya genelinde prefabrik ev denilince betopan bina akla gelir betonpan nedir dediğinizi duyar gibi oldum betopan: odun talaşı ile cimonto nun karıştırarak 40 tonluk pres ile sıkıştırılmış 1200mm ile 2500mm ölçülerinde üretilmektedir mukavvamet olarak 4 tuğladan daha sağlamdır ve ses ve ısı yalıtımı mevcuttur nem almaz şişme yapmaz böcek barındırmaz ömrü üretici firma 50 yıl garanti vermektedir.

Betopan tek başına ev yapılamayacağı için çelik aksamlar ile destekleyerek prefabrik ev haline getireceğiz ikinci önemli magzememiz. H galvaniz profil dir H galvaniz profil ise özel makinalar ile bükülerek imal edilmektedir. BAYRAMÖREN PREFABRİK Ev Tek katlı prefabrik evlerde 0.80mm galvaniz sac dan imal edilir çift katlı evlerde ise 1.2 mm sacdan imal edilir.

H profil de tek başına bir işimize yarayacak tır H nin bir boşluğuna betopan geçirerek devam edecegiz.

Bu şekilde geçirdikten sonra bir adet betopanda diğer tarafa montaj yapacagiz.

Devam edelim.

Bundan sonra alt kisma gelelim u şeklinde olan galvaniz çelik U içene betonpan geçecek şekilde yere çelik dübel ile betona montaj yapılan U nun içine betonpan koyalım

Resimde olduğu gibi

Aynı şekilde üst kısma da U galvaniz çelik koyalım.

                     Kısacası 1.2 metrede bir. H ile alt ve üstler de U galvaniz profiller ile birleştirelim.

Betopanin 4 tarafını galvaniz çelikler ile kapladiktan sonra evin bütün duvarlarını örmeye başladık.

Bu şekil aldı sıra geldi çatı makaslarini koymaya çatı makaslarimiz galvaniz olduğu için 100yil paslanmaz magzemeden üretilmektedir 1.20 metrede bir makas gelmektedir yani her duvar birleşiminde 1 adet makas vardır makas nedir resimde gözüktüğü gibi bir magzemedir.

Devam edelim binamız bu şekli aldı bu arada kesinlikle 1 punto bile kaynak kullanılmadan yapılmaktadır siz siz olun kesinlikle yaşam alanında kaynaklı magzemeden işçilik yaptirmayin kaynak bir müddet sonra kirilacaktir. Makaslarimiz koyduktan sonra OMEGA dediğimiz magzemeden resimde görüldüğü gibi montaj yapılır.

Sırada üzerine konulacak trepez saç koymaya çatıya yalıtım olarak tasyunu bu serdikten sonra resimde olduğu gibi.

Bu şekilde çatının yalıtım yaptıktan sonra trepez saçı omegalar üzerine vidalayarak evimizi bitiriyoruz.

Resimde olduğu gibi.

Asıl meseleye gelelim Türkiye’de çoğu firma nakliye nakliye sigortası fayans parke mutfak dolabı zemin betonu gibi işçilikleri yapmamaktadır Türkiye’de bir ilke imza atan Çetinkaya grup server prefabrik herşeyiyle yaparak ilke imza atmistir.

Çetinkaya grup ve BAYRAMÖREN PREFABRİK Ev ,server prefabrik de arsanı göster evini teslim al sistemi ile çalışmaktadır makalemizi okudugunuz için teşekkürler.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir